Luottamushenkilöt

Luottamushenkilöt

SDP:n valtuustoryhmä 2017 - 2021
(s-posti:etunimi.sukunimi@nokiankaupunki.fi)

Esa Alanne
p. 050 329 8565

Marko Asell
p. 050 512 1968

Raisa Hiltunen
p. 040 766 8003

Jouko Jaakkola 
p. 050 584 2755

Arja Laitinen
p. 040 868 0980

Roope Lehto
p. 040 591 5660

Tuomo Nenonen
p. 050 308 9349

Raija Nurminen 
p. 040 778 7527

Reino Ojala
p. 040 731 6847

Kari Vellonen
p. 040 8692803

Varavaltuutetut:

Mika Laakso
p. 040 840 6655

Lasse Nieminen
p. 045 358 8656

Jari Roslöf
p. 

Nina Heikkilä
p. 040 709 6814

Tiina Kuusisto
p. 040 716 1481

Nokian Demareiden edustukset eri luottamustoimissa:
Valtuuston 2. vpj (2v.): Roope Lehto
Kaupunginhallituksen 1. vpj (2v.): Arja Laitinen, valtuustoryhmän pj
Kaupunginhallitus jäsen (2v.): Esa Alanne, (varajäsen Raija Nurminen)
Kaupunkikehityslautakunta: Kari Vellonen (vpj.), (varajäsen Jouni Tölli) ja Tuula Valkama (varajäsen)
Perusturvalautakunta: Jouko Jaakkola (pj.), (varajäsen Juho Sipiläinen) ja Nina Heikkilä (varajäsen Erja Honkaniemi)
Sivistyslautakunta: Raisa Hiltunen (varajäsen Tuija Sarjanen) ja Mika Laakso (varajäsen Jonne Nurmi)
Rakennus- ja ympäristölautakunta: Lasse Nieminen (varajäsen Marko Malezer) ja Tiina Kuusisto (varajäsen Tanja Hakala)
Vapaa-aikajaosto: Raisa Hiltunen (pj.), (varajäsen Jonne Nurmi)
Perusturva yksilöjaosto: Jouko Jaakkola (varajäsen Nina Heikkilä)
Tarkastuslautakunta: Reino Ojala (pj.), (varajäsen Tuomo Nenonen)
Keskusvaalilautakunta: Matias Pelto (7. varajäsen Jouni Tölli)
Vammaisneuvosto: Tanja Hakala

Verte Oy : Roope Lehto (pj.)
Nokian Jäähalli Oy: Kari Vellonen (pj.)
Nokian Vesi Oy: Terttu Mäkinen (varajäsen Sisko Nevala)
Nokian Vuokrakodit Oy: Simo Pokki (varajäsen Mika Laakso)
ja Sanna Sipiläinen (varajäsen Erja Honkaniemi)
Vihnusrinnesäätiö: Tuija Sarjanen

Yh Länsi/Yh-Kodit: Reino Ojala
Ajoharjoitteluratasäätiö: Lasse Nieminen
Kiinteistötoimituksen uskottumies: Lasse Nieminen
PSHP valtuusto: Raija Nurminen (varajäsen Nina Heikkilä)
PSHP hallitus varajäsen: Raija Nurminen
Kutsuntalautakunta: Marko Asell (varajäsen Mika Laakso)
Jätehuoltojaosto: Esa Alanne (varajäsen Tuija Sarjanen)
Tampereen seudun kuntayhtymän edustajiston kokous: Tuomo Nenonen